استقرار جرثقیل ۱۴۰ تنی ویژه تخلیه و بارگیری نگله‌های سنگین

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از استقرار جرثقیل ۱۴۰ تنی ویژه تخلیه و بارگیری نگله‌های سنگین در بندر بوشهر به عنوان یکی از مطالبه مهم بوشهری‌ها ظرف چند ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، روز پنج‌شنبه نشست بررسی وضعیت تعرفه خدمات دریایی و بندری در بنادر استان بوشهر با حضور خسرو سرایی مدیرکل لجستیک، ترانزیت و توافقنامه‌ها، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان برگزار شد.

طرح مطالعات به‌روزرسانی و اصلاح ساختار تعرفه‌های بندری و دریایی بنادر کشور از استان بوشهر آغاز شده است و در نخستین دور پیمایش، به‌روزرسانی و اصلاح ساختار تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی در بنادر بوشهر، عسلویه و خارگ انجام شده است.

در این نشست، نقطه نظرات مشتریان، صاحبان کالا، شرکت‌های کشتیرانی دریافت شد و قرار است در خروجی مطالعات، تضاد منافع بین ذینفعان به شکل بهینه به یک نقطه تعادلی و مطلوب برسد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این نشست گفت: در این نشست و سایر نشست‌های هم اندیشی با تجار و بازرگانان با بهره‌گیری از ایده‌ها و دیدگاه‌های آنان برای گره گشایی از مشکلات فراروی رونق بنادر استان بوشهر استفاده می‌شود.

به گفته شکیبی نسب، اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای جلب رضایت حداکثری جامعه هدف اهتمام جدی داشته و در این زمینه با تمام توان و ظرفیت پای کار آمده است.

وی افزود: عمده مراودات تجاری بنادر استان بوشهر با کشور امارات است که با توجه به مسافت طولانی این محور می‌طلبد در بحث تعرفه بازنگری لازم با هدف رونق بنادر استان بوشهر انجام شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: میانگین بازه زمانی انجام تشریفات گمرکی به واسطه دخیل بودن ۲۷ دستگاه اجرایی بسیار زمانبر است که امید است در جهت تحقق توسعه دریا محور برای سرعت بخشی به این فرایند راهکار لازم اعمال شود.

شکیبی نسب افزود: بنادر استان بوشهر در شاخصه‌های مختلفی خروج کالاهای متروکه سنواتی، رعایت الزامات ایمنی و نُرم تخلیه و بارگیری از سایر بنادر کشور جلوتر است و با چنین جایگاهی بستر خوب و مناسبی برای ورود تجار و بازرگانان به بنادر این استان مهیا است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ادامه گفت: استقرار جرثقیل ۱۴۰ تنی ویژه تخلیه و بارگیری نگله‌های سنگین به عنوان یکی از مطالبه مهم بوشهری‌ها در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: تجهیز بندر بوشهر به جرثقیل ویژه نگله‌های سنگین از مطالبات چندین ساله برای بندر بوشهر بوده که با پیگیری‌های صورت گرفته ظرف چند ماه آینده جرثقیل ۱۴۰ تنی در این بندر مستقر می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *